Inwestujesz w nowe mieszkania? Gliwice warte rozważenia

Inwestujesz w nieruchomości? W mniejszych miastach łatwiej kupisz nowe mieszkanie. Gliwice są atrakcyjnie zlokalizowane ze względu na Politechnikę Śląską, która przyciąga studentów z całej Polski, a także Europy. Jednocześnie łatwiej kupić tańsze mieszkanie w mniejszym mieście niż stolica i cieszyć się pewną inwestycją, niż zupełnie z tego pomysłu zrezygnować za względu na wysoką cenę.

Dlaczego warto inwestować w nowe mieszkania? Gliwice to dobra alternatywa dla Warszawy

Nowe mieszkania wynajmiemy za wyższą cenę, niż lokal w obskurnym bloku, gdzie na klatkach unosi się zapach tytoniu, a tynk odpada od ścian. Jednocześnie nie musimy wyłożyć sporej kwoty na remont, choć w przypadku gdy nie kupujemy mieszkania pod klucz, czeka nas cała praca wykończeniowa. Zwróćmy uwagę na otoczenie:

  • czy mieszkanie jest ciche (z dala od ulicy),
  • unikajmy lokalu na pierwszym piętrze, ponieważ tam jest zawsze duży ruch przy drzwiach wejściowych, przy windzie i hałas może odstraszać najemców.

Głównym kryterium branym pd uwagę przez najemców jest dogodna lokalizacja. Jeśli kupimy mieszkanie w okolicy znanej uczelni, nie musimy się martwić o chętnych do wynajmu. Okolice Politechniki Śląskiej to rejon, w którym warto inwestować w nowe mieszkania. Gliwice należą do miast, w których możemy być spokojni o chętnych najemców, podobnie jak Łódź za sprawą Szkoły Filmowej. Do takich miast ludzie raczej nie przyjeżdżają za pracą, choć może się zdarzyć, że ktoś chce odetchnąć od zgiełku stolicy i wybierze jedno z mniejszych polskich miast.

Gliwice znajdują się niedaleko Katowic, dokąd można dojeżdżać do pracy. Nie zabraknie tu atrakcji turystycznych, takich jak: Muzeum w Gliwicach, Zamek Piastowski, Palmiarnia Miejska i Ogród Botaniczny. Ze Śląska już niedaleko do gór, dlatego taka lokalizacja przyciągnie sportowców, amatorów górskich wycieczek i nart oraz snowboardu. Warto wspomnieć, że życie w mniejszym mieście jest tańsze niż w stolicy. Jeśli ktoś pracuje zdalnie i może dowolnie wybrać miasto, być może jego wybór padnie na Gliwice.

Co powinno znaleźć się w okolicy nieruchomości pod wynajem?

Co sprawia, że niektóre adresy są bardziej atrakcyjne, niż inne nowe mieszkania? Gliwice, jak już wcześniej było wspomniane, oferują nieruchomości w bardziej przystępnej cenie za metr, niż duże miasta i więcej osób może sobie pozwolić na zakup takiej inwestycji. Ale to tylko jedno z kryteriów. W okolicy powinny znajdować się sklepy (najlepiej centrum handlowe), dobre połączenie z centrum miasta, szkoła, przedszkole, żłobek, przychodnia lekarska i poczta. Zwróć też uwagę na metraż mieszkania. Bardziej opłaca się kupić kilka mieszkań pod wynajem, niż jedno większe, a ponadto małe mieszkanie łatwiej jest sprzedać i wynająć. Warto kupić mieszkanie w końcowym etapie budowy. Choć będzie droższe niż na etapie dziury w ziemi, mamy pewność, że deweloperowi nie zabraknie środków, a ponadto szybko można je wykończyć i czerpać z niego profity. Nieruchomości to pewna inwestycja, trzeba tylko wybrać odpowiednią lokalizację, metraż i miasto.

Możesz się dowiedzieć więcej na: http://www.osiedlebursztynowe.info/mieszkania.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.