Najlepsze apartamenty w Kościelisku

Polacy coraz chętniej podróżują po Polsce. Mimo, że na wakacje chętniej wybieramy egzotyczne kraje, to coraz więcej osób organizuje sobie także w środku roku wypoczynek, głównie weekendowy. Nasz kraj pełen jest pięknych regionów, w których możemy odpocząć na łonie natury, jednym z nich jest Podhale. Ta klimatyczna, górzysta kraina każdego roku przyciąga tysiące turystów, nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Odpowiednie zaplanowanie wypoczynku pozwoli nam oszczędzić bardzo dużo pieniędzy, szczególnie na zakwaterowaniu.

Kościelisko – perła Podhala

Jest to jedna z popularniejszych miejscowości wypoczynkowych w tym regionie, przede wszystkim ze względu na krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Także apartamenty Kościelisko posiada różnorodne, bowiem infrastruktura turystyczna jest tam niezwykle rozwinięta. Miasteczko, nie tracąc swojego uroku, każdego roku jest bogatsze o kolejne atrakcje, które urozmaicą każdy pobyt. Na miejscu podróżni mogą korzystać z różnego rodzaju zakwaterowania, odpowiednio dobranego do indywidualnych potrzeb.

Hotele

Jest to z pewnością najdroższa opcja, która wiąże się także z mniejszą dozą prywatności. W Kościelisku znajdziemy przede wszystkim placówki 4 gwiazdowe, w których cena za noc rozpoczyna się od kwoty 100 złotych, jest to dość wygórowana suma jak na miasteczko tej wielkości. Jednak hotele utrzymane w takim standardzie oferują wiele udogodnień. Normą jest basen, zaplecze Spa, bar i restauracja a także rozrywki wieczorne.

Agroturystyka

Jest to chyba najbardziej odpowiednia opcja dla osób wybierających się na Podhale, aby móc obcować z naturą. Rustykalny klimat, przemiła atmosfera, wygodne apartamenty Kościelisko ma szeroką ofertę pensjonatów spełniających powyższe kryteria. Większość z nich urządzonych jest w tradycyjnym, podhalańskim stylu. Dlatego przyjdzie nam tam mieszkać w drewnianych, krytych strzechą chatach, często malowanych na zewnątrz w kwieciste wzory. Gospodarze przeważnie hodują świnie, krowy i drób, z których przyrządzają smakowite potrawy, utrzymane w duchu podhalańskiej kuchni. W takim miejscu możemy samodzielnie wydoić krowę, nauczyć się robić masło czy nawet skubać kurczaki z piór.

Domki letniskowe

Najtańszą opcją w Kościelisku będzie z pewnością wynajęcie chatki. Opcja ta jest szczególnie zalecana w momencie, kiedy pragniemy wyjechać w większym gronie. Chatki mieszczą się przeważnie z dala od cywilizacji, nad jeziorami lub pośród gór. Dzięki temu możemy liczyć na wspaniałe widoki rozpościerające się z okien. Dostępne są domku liczące od 4 do kilkudziesięciu osób. Wiele z nich oprócz łazienki zaopatrzonych jest także w kuchnie oraz duży salon z telewizorem. Jako, że jest to bardzo wygodna opcja i ekonomiczna, apartamenty powinniśmy rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tylko wówczas uda nam się znaleźć najciekawszą ofertę.

Jeżeli chodzi o apartamenty Kościelisko ma bardzo wiele do zaoferowania. Od luksusowych hoteli do skromnych drewnianych domków. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Turystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.